SI
Jamski ljudje in piščalLe kakšno je bilo življenje kamenodobnih ljudi? Pridruži se naši ekipi in spoznaj številna kamnita orodja – nam bo uspelo v kost izvrtati luknjo in izdelati piščal?
Show menu

Jamski ljudje in piščal

Rojstnodnevna ustvarjalna delavnica
Trajanje: 150 minut
Lokacija: Narodni muzej Slovenije
Natisni vabila:
Jamski ljudje in piščal (pdf, 243 KB)
Le kakšno je bilo življenje kamenodobnih ljudi? Pridruži se naši ekipi in spoznaj številna kamnita orodja – nam bo uspelo v kost izvrtati luknjo in izdelati piščal?

Na delavnici bomo na otrokom prilagojen način osvetlili eksponat svetovnega pomena, neandertalčevo piščal iz jame Divje babe. Razložili bomo razvoj človeka, ki je pomemben za razumevanje pomena te arheološke najdbe. Tematiko bomo predstavili ob razstavljeni piščali in slikovnem gradivu, predmete bomo lahko otipali, izdelavo neandertalčeve piščali pa bomo tudi praktično prikazali. Program bomo zaključili z družabno igro »Lov na mamuta«, v ustvarjalnem delu pa si bo vsak izdelal kamenodobno sulico.

Informacije in najava obiska

150 min
051 384 888
 

 

Prijavite se na e-novice