Preganjanje domnevnega čarovništva je v poznem srednjem in zgodnjem novem veku zajelo velik del stare celine, izognile se mu niso niti britanske severnoameriške kolonije. Pojav je povezan z vsesplošnim poslabšanjem življenjskih razmer, ki je bil posledica nenehnih vojn, gospodarskega nazadovanja, izbruhov epidemij in zaostrenih klimatskih pogojev. Z vero in vraževerjem prežeto prebivalstvo utehe ni iskalo le v molitvi in verskih obredih, ampak tudi v preganjanju drugačnih v najširšem smislu besede. Predsodki, nestrpnost, pohlep in osebne zamere so na tisoče nedolžnih ljudi pripeljali pred sodnika, več deset tudi na Slovenskem. Mnogi so bili podvrženi mučenju in javni usmrtitvi, redki preživeli pa so bili zaznamovani za vse življenje.
Dr. Jernej Kotar je kustos na Oddelku za zgodovino in uporabno umetnost v Narodnem muzeju Slovenije in raziskovalec v okviru raziskovalnega programa Predmet kot reprezentanca: okus, ugled, moč (Raziskave materialne kulture na Slovenskem) in raziskovalnega projekta Materialna kultura plemstva na Slovenskem v poznem srednjem in zgodnjem novem veku.
S področja slovenske poznosrednjeveške in zgodnjenovoveške zgodovine je objavil več izvirnih znanstvenih, strokovnih in poljudnih člankov, je pa tudi avtor monografije Zbirka pečatov v Narodnem muzeju Slovenije / The Collection of the Seals at the National Museum of Slovenia (2019), v kateri je temeljito obdelal sfragistično gradivo, ki ga hrani osrednja slovenska muzeja ustanova.
Na voljo je še nekaj prostih mest za druge zainteresirane. Cena: 4 €. Obvezne so predhodne prijave: